Kontrola nad bieżącymi wydatkami za pomocą Nest Konta jest teraz jeszcze prostsza. Możesz dzielić i odkładać środki na swoim Nest Koncie za pomocą saszetek – prostego sposobu na zarządzanie domowym budżetem.

Co to są saszetki?

 

Wyobraź sobie, że w twoim Nest Koncie możesz tworzyć praktyczne, celowe kieszenie podpisane słowami: „opłaty”, „jedzenie”, „rozrywka”, „dzieci”. Po wpływie pensji na konto możesz podzielić środki na każdą z tych saszetek. Przejmujesz wtedy pełną kontrolę nad miesięcznymi wydatkami. Masz pewność, że płacąc kartą, nie wydasz przypadkowo środków przeznaczonych na przykład na comiesięczne opłaty. Są to środki zabezpieczone, które musisz świadomie odblokować, jeśli chcesz z nich skorzystać.

W każdej chwili możesz zdjąć tę blokadę online, bez żadnych opłat.

Dzięki saszetkom wiesz również, ile środków zostanie na Twoim koncie ponad planowane wydatki. Możesz wówczas ulokować je na koncie oszczędnościowym lub lokacie terminowej, a dodatkowy budżet na „fundusz awaryjny” możesz zablokować w dodatkowej saszetce. W ten sposób Twój budżet domowy będzie bardziej uporządkowany.

Możesz utworzyć nawet 20 saszetek. Każda saszetka może mieć swój indywidualny cel. Saszetki są bezterminowe – trzymasz na nich środki tak długo, jak chcesz. Możesz zwiększać lub zmniejszać środki w saszetkach oraz likwidować je w dowolnym momencie.

Jak utworzyć saszetkę?

 1. W menu głównym systemu wybierz swoje konto główne. Po kliknięciu w kafelek z kontem wyświetli się ekran z informacjami o Twoim koncie. Na środku ekranu kliknij w belkę „Saszetki”.

2. Zobaczysz sekcję tej funkcjonalności. W prawym górnym rogu sekcji pojawi się przycisk „Nowa saszetka”. Jeśli w nią klikniesz, pojawi się okienko z możliwością wpisania kwoty i nazwy (celu) saszetki, np. „Żywność”. Decyzję o jej utworzeniu zatwierdź przyciskiem „Utwórz”.3. Zobaczysz sekcję tej funkcjonalności. W prawym górnym rogu sekcji pojawi się przycisk „Nowa saszetka”. Jeśli w nią klikniesz, pojawi się okienko z możliwością wpisania kwoty i nazwy (celu) saszetki, np. „Żywność”. Decyzję o jej utworzeniu zatwierdź przyciskiem „Utwórz”.

Pytania i odpowiedzi