Wniosek z Programu „Dobry Start” - złóż go prosto i wygodnie przez internet

W Nest Banku wiemy, że nasi Klienci, którzy są rodzicami, nie mają czasu na czekanie w długich kolejkach w urzędach. Dlatego właśnie oferujemy możliwość złożenia wniosku o świadczenia wychowawcze w ramach programu „Dobry Start” bez wychodzenia z domu.

Wystarczy zalogować się do Bankowości Internetowej Nest Banku i złożyć wniosek w zakładce „Wnioski i Umowy” w sekcji „e-Urząd”. Prosto i wygodnie.

Jak to działa?

dokument

Logujesz się do bankowości internetowej i wypełniasz wniosek „Dobry start”

gotówka

Na Twój adres e-mail otrzymasz Urzędowe Potwierdzenie Odbioru wysłane z systemu administracji publicznej.

długopis kartka

Po rozpatrzeniu wniosku i przyznaniu świadczenia, otrzymujesz wypłatę środków, na dowolne konto wskazane we wniosku.

Jak wnioskować?

Przygotuj dane osobowe swoje i dzieci. Dane, którymi dysponuje Nest Bank, zostaną wczytane automatycznie. Sprawdź, jaki urząd w Twojej gminie będzie rozpatrywał wnioski „Dobry Start”.

Jeśli Twoja umowa o prowadzenie rachunku została zawarta za pomocą przelewu weryfikacyjnego bądź weryfikacji wideo, od 1.08.2018 możesz złożyć wniosek papierowy w gminie właściwej według miejsca zamieszkania. Lista jednostek dostępna jest na stronie MRPiPS, wniosek papierowy możesz pobrać TUTAJ

Jeśli twoja umowa została podpisana za pośrednictwem firmy kurierskiej lub zawarta w oddziale, możesz złożyć wniosek online w Nest Banku:

  • Zaloguj się do swojej bankowości internetowej
  • Przejdź do zakładki „Wnioski i umowy”, do sekcji „e-Urząd” i złóż wniosek „Dobry Start”
  • Twój wniosek zostanie przekierowany do państwowego systemu informatycznego Emp@tia
  • Dokument PDF z danymi złożonego wniosku możesz pobrać ze strony bezpośrednio po wysłaniu wniosku. Otrzymasz go również w wiadomości e-mail, a aktualny status jego obsługi sprawdzisz, klikając zakładkę „Wnioski i umowy” i przechodząc do zakładki „Wnioski złożone”

 

Więcej o programie „Dobry Start”

Jakie dokumenty są wymagane?

Jeżeli wypełniasz wniosek „Dobry Start” na dziecko, które ukończyło 21 lat i posiada orzeczenie o niepełnosprawności, przygotuj skany oświadczeń.

Jeżeli do wniosku załączasz wymagane dokumenty, przygotuj wcześniej ich skany (dopuszczalne formaty załączników: PNG, JPG lub PDF).

  • Maksymalna liczba załączników: 4 sztuki.
  • Maksymalna wielkość pojedynczego załącznika: 1MB.
  • Maksymalna łączna wielkość wszystkich załączników: 3,5MB.