Rodzinna sukcesja z Nest Bankiem. Zaplanuj z nami przekazanie firmy dzieciom.

Nest Bank wspiera rodziny i rodzinne firmy. To z myślą o nich tworzymy przyjazne oferty, które pomagają im bezpiecznie rozwijać skrzydła. To w odpowiedzi na ich oczekiwania zaoferowaliśmy swoje wsparcie w tak ważnym temacie, jak sukcesja.

Zadbanie o przyszłość rodzinnej firmy, budowanej często przez całe życie, to prawdziwe wyzwanie. Żeby ułatwić to zadanie i przybliżyć temat sukcesji, przygotowaliśmy dla Ciebie:

 • Wsparcie merytoryczne przygotowane przez specjalistów
  Broszurę z informacjami i wskazówkami dotyczącymi sukcesji rodzinnej firmy znajdziesz w naszych placówkach oraz w materiałach do pobrania na dole strony.
 • Seminaria internetowe o sukcesji
  O szczegółach cyklu zostaniesz powiadomiony, jeśli zgłosisz u naszego doradcy w placówce chęć uczestnictwa.
 • Wyjątkowy kredyt
  Kredyt dla przedsiębiorców prowadzących rodzinny biznes, bardzo pomocny w przypadku przekazywania firmy.

  Przejdź do noty prawnej

Kredyt dla rodzinnych firm

Przy kredycie w Nest Banku wiarygodność firmy, jak dobre imię, przechodzi z ojca na syna.

Dlatego w badaniu zdolności kredytowej nowej firmy uwzględniamy potencjał starej, prowadzonej przez osobę przekazującą.

350tys. zł.

maksymalna kwota kredytu

144miesiące

maksymalny okres spłaty

KPiR

oferta dla klientów korzystających z KPiR

Spełnij warunki i zyskaj rodzinny kredyt dla swojej firmy:

 • Poprzednia firma została zamknięta, a nowa otwarta nie później niż po 3 miesiącach.
 • Nowa firma ma ten sam wiodący profil (PKD).
 • Kredyt jest przyznawany osobom spokrewnionym – jak np. brat, siostra (czyli połączonym poprzez wspólnego przodka więzią biologiczno-prawną) albo spowinowaconym – jak np. mąż, teściowa (czyli z więzią prawno-rodzinną łączącą jednego małżonka z krewnymi drugiego).

Wiarygodność i dobre imię, czyli budowanie firmy wokół wartości.

Już od założenia firmy budujesz cenny kapitał, który będziesz mógł przekazać swoim następcom. Na co więc zwrócić uwagę, żeby Twój następca mógł kontynuować rodzinny biznes?

Pobierz broszurę i dowiedz się, jak zaplanować przekazanie firmy dzieciom.

Pobierz broszurę

Rodzinna sukcesja z Nest Bankiem – seminaria internetowe z Ekspertem

W Nest Banku wiemy, że zadbanie o przyszłość rodzinnej firmy, budowanej często przez całe życie, to prawdziwe wyzwanie. Dlatego przygotowaliśmy cykl seminariów o sukcesji, w których wiedzą dzieli się nasz ekspert Tomasz Budziak, doradca firm rodzinnych, autor książki „Esencja sukcesji”.

O co chodzi w sukcesji?

Jeśli zastanawiasz się, jak zadbać o przyszłość firmy, myślałeś o przekazaniu jej dzieciom – ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. Otrzymasz wiele cennych wskazówek oraz dowiesz się m.in. co stanowi prawdziwy majątek rodzinnej firmy i jak zapewnić jej dobre imię.

Przygotowanie do stworzenia planu sukcesji.

W procesie, który ma przygotować firmę do zmiany pokoleniowej, do ustalenia jest wiele istotnych kwestii. Najważniejszą z nich jest określenie, w jakim stopniu Twój biznes jest przygotowany do zaplanowania sukcesji.

Żeby to zrobić, warto postawić sobie parę pytań, które pomogą w stworzeniu planu przekazania firmy w sztafecie pokoleń. Pytania w formie ankiety znajdziesz w naszej broszurze – jej wypełnienie pomoże Ci ocenić, jak się sprawy mają i czy wiesz, jak zmierzyć się z potencjalnymi wyzwaniami. Swoimi wnioskami i spostrzeżeniami podzieli się ekspert Tomasz Budziak.

Tworzenie i wdrożenie planu sukcesji

Sukcesja to nie jednorazowy akt, ale długotrwały proces. Powinien on towarzyszyć firmie od chwili, kiedy założyciele po raz pierwszy zaczną mieć nadzieję na przekazanie biznesu następnemu pokoleniu. Tylko jak go zaplanować?

Poznaj z nami zasady pomocne przy przekazywaniu firmy następcom i dowiedz się – krok po kroku – jak stworzyć operacyjny plan sukcesji. Praktyczną wiedzą i wskazówkami podzieli się z Tobą nasz Ekspert Tomasz Budziak.

Dlaczego warto zostać naszym klientem?

 

Zwrócimy Ci nawet 5 000 złotych! Weź kredyt firmowy w Nest Banku i zyskaj zwrot całej raty kredytu po roku.

 

Otrzymasz od nas 1000 zł na reklamę w internecie i wsparcie eksperta Google.

Sprawdź

 

Elastycznie dopasujesz warunki spłaty. Sam decydujesz o dacie płatności raty lub zawiesisz spłatę nawet na 3 miesiące.

 

Korzystaj z udogodnień podatkowych. Odsetki i opłaty z kredytu możesz zaliczyć do kosztów prowadzenia działalności.

Nota prawna

Oferowany kredyt jest dedykowany przedsiębiorcom na cele związane z działalnością gospodarczą. Udzielenie oraz wysokość kredytu uzależnione są od pozytywnej oceny zdolności kredytowej osoby wnioskującej. Maksymalna kwota kredytu jest to kwota kredytu uwzględniająca kredytowane opłaty i prowizje, o które zostanie pomniejszona udostępniana klientowi kwota kredytu.

BIZnest Konto prowadzone w PLN jest rachunkiem rozliczeniowym przeznaczonym dla przedsiębiorców. Nest Konto prowadzone w PLN jest kontem osobistym prowadzonym na rzecz konsumentów. Brak opłat i prowizji za otwarcie i prowadzenie BIZnest Konta oraz Nest Konta nie wymaga spełnienia przez klienta jakichkolwiek warunków. Za pozostałe usługi związane z BIZnest Kontem oraz Nest Kontem Bank nalicza opłaty i prowizje zgodnie z obowiązującą dla danego rachunku tabelą opłat i prowizji. Nominalne roczne oprocentowanie środków na BIZnest Koncie oraz Nest Koncie jest zmienne i na dzień 1.07.2017 r. wynosi 0%, przy czym podana wartość nie uwzględnia należnych opłat i prowizji.

Szczegóły dotyczące oferty oraz cennik, związane z kredytem, Nest Kontem oraz BIZnest Kontem, są dostępne na stronie www.nestbank.pl, w placówkach Nest Banku oraz u partnerów finansowych Banku.

Powrót na górę strony

Pytania i odpowiedzi

Przydatne dokumenty

Nie wiesz co wybrać?

Skontaktuj się z nami.

Telefonicznie:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych przez Nest Bank S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wołoskiej 24, 02-675 Warszawa („Bank”). Powyższa zgoda może być w każdym czasie odwołana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych przed jej odwołaniem.

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych przez Nest Bank S.A. („Bank”) za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych dla celów marketingu bezpośredniego Banku, w tym także na kontaktowanie się przez Bank w celu m.in. złożenia propozycji zawarcia umowy, przedstawienia informacji o produktach Banku lub przesłania informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności SMS, MMS lub poczty elektronicznej. Powyższa zgoda może być w każdym czasie odwołana, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania danych przed jej odwołaniem.

Zapoznaj się z informacją Banku o przetwarzaniu Twoich danych osobowych

  W placówce: