Rodzinna sukcesja z Nest Bankiem. Zaplanuj z nami przekazanie firmy dzieciom.

Nest Bank wspiera rodziny i rodzinne firmy. To z myślą o nich tworzymy przyjazne oferty, które pomagają im bezpiecznie rozwijać skrzydła. To w odpowiedzi na ich oczekiwania zaoferowaliśmy swoje wsparcie w tak ważnym temacie, jak sukcesja.

Zadbanie o przyszłość rodzinnej firmy, budowanej często przez całe życie, to prawdziwe wyzwanie. Żeby ułatwić to zadanie i przybliżyć temat sukcesji, przygotowaliśmy dla Ciebie:

 • Wsparcie merytoryczne przygotowane przez specjalistów
  Broszurę z informacjami i wskazówkami dotyczącymi sukcesji rodzinnej firmy znajdziesz w naszych placówkach oraz w materiałach do pobrania na dole strony.
 • Seminaria internetowe o sukcesji
  O szczegółach cyklu zostaniesz powiadomiony, jeśli zgłosisz u naszego doradcy w placówce chęć uczestnictwa.
 • Wyjątkowy kredyt
  Kredyt dla przedsiębiorców prowadzących rodzinny biznes, bardzo pomocny w przypadku przekazywania firmy.

Kredyt dla rodzinnych firm

Przy kredycie w Nest Banku wiarygodność firmy, jak dobre imię, przechodzi z ojca na syna.

Dlatego w badaniu zdolności kredytowej nowej firmy uwzględniamy potencjał starej, prowadzonej przez osobę przekazującą.

350tys. zł.

maksymalna kwota kredytu

144miesiące

maksymalny okres spłaty

KPiR

oferta dla klientów korzystających z KPiR

Spełnij warunki i zyskaj rodzinny kredyt dla swojej firmy:

 • Poprzednia firma została zamknięta, a nowa otwarta nie później niż po 3 miesiącach.
 • Nowa firma ma ten sam wiodący profil (PKD).
 • Kredyt jest przyznawany osobom spokrewnionym – jak np. brat, siostra (czyli połączonym poprzez wspólnego przodka więzią biologiczno-prawną) albo spowinowaconym – jak np. mąż, teściowa (czyli z więzią prawno-rodzinną łączącą jednego małżonka z krewnymi drugiego).

Nota prawna

Wiarygodność i dobre imię, czyli budowanie firmy wokół wartości.

Już od założenia firmy budujesz cenny kapitał, który będziesz mógł przekazać swoim następcom. Na co więc zwrócić uwagę, żeby Twój następca mógł kontynuować rodzinny biznes?

Pobierz broszurę i dowiedz się, jak zaplanować przekazanie firmy dzieciom.

Pobierz broszurę

Rodzinna sukcesja z Nest Bankiem – seminaria internetowe z Ekspertem

W Nest Banku wiemy, że zadbanie o przyszłość rodzinnej firmy, budowanej często przez całe życie, to prawdziwe wyzwanie. Dlatego przygotowaliśmy cykl seminariów o sukcesji, w których wiedzą dzieli się nasz ekspert Tomasz Budziak, doradca firm rodzinnych, autor książki „Esencja sukcesji”.

O co chodzi w sukcesji?

Jeśli zastanawiasz się, jak zadbać o przyszłość firmy, myślałeś o przekazaniu jej dzieciom – ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. Otrzymasz wiele cennych wskazówek oraz dowiesz się m.in. co stanowi prawdziwy majątek rodzinnej firmy i jak zapewnić jej dobre imię.

Przygotowanie do stworzenia planu sukcesji.

W procesie, który ma przygotować firmę do zmiany pokoleniowej, do ustalenia jest wiele istotnych kwestii. Najważniejszą z nich jest określenie, w jakim stopniu Twój biznes jest przygotowany do zaplanowania sukcesji.

Żeby to zrobić, warto postawić sobie parę pytań, które pomogą w stworzeniu planu przekazania firmy w sztafecie pokoleń. Pytania w formie ankiety znajdziesz w naszej broszurze – jej wypełnienie pomoże Ci ocenić, jak się sprawy mają i czy wiesz, jak zmierzyć się z potencjalnymi wyzwaniami. Swoimi wnioskami i spostrzeżeniami podzieli się ekspert Tomasz Budziak.

Tworzenie i wdrożenie planu sukcesji

Sukcesja to nie jednorazowy akt, ale długotrwały proces. Powinien on towarzyszyć firmie od chwili, kiedy założyciele po raz pierwszy zaczną mieć nadzieję na przekazanie biznesu następnemu pokoleniu. Tylko jak go zaplanować?

Poznaj z nami zasady pomocne przy przekazywaniu firmy następcom i dowiedz się – krok po kroku – jak stworzyć operacyjny plan sukcesji. Praktyczną wiedzą i wskazówkami podzieli się z Tobą nasz Ekspert Tomasz Budziak.

Pytania i odpowiedzi

Nie wiesz co wybrać?

Skontaktuj się z nami.

Telefonicznie:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Nest Bank S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wołoskiej 24, 02-675 Warszawa („Bank”). Zostałem poinformowany/a, że administratorem danych osobowych jest Bank, przysługuje mi prawo dostępu do moich danych i ich poprawiania oraz podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przedstawienia informacji o produktach Banku.

Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowych przez Nest Bank S.A. („Bank”) za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych dla celów marketingu bezpośredniego Banku, w tym także na kontaktowanie się przez Bank w celu m.in. złożenia propozycji zawarcia umowy, przedstawienia informacji o produktach Banku lub przesłania informacji handlowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w szczególności SMS, MMS lub poczty elektronicznej. Zgoda ta może zostać odwołana w każdej chwili bez podania przyczyny.

  W placówce: